piątek, 20 września 2013

Dziwne twory - LSD: Dream EmulatorLSD, to środek z grupy halucynogenów, związek kwasu lizergowego, powszechnie znany jako „kwas”, powodujący omamy wzrokowe, słuchowe i dotykowe. LSD jest jednym z najtańszych i najszerzej dostępnych narkotyków. Praktycznie całkowicie wyparło ono inne psychodeliki. Od ponad dwudziestu lat jest to najpopularniejszy środek halucynogenny. Substancją aktywną w LSD jest dietyloamid kwasu lizergowego (LSD-25).


Działanie fizjologiczne:

- zawroty głowy

- rozszerzenie źrenic i suchość w ustach

- drżenie mięśniowe i skurcze mięśni klatki piersiowej

- osłabienie i nudności

- kołatanie serca

- wzrost ciśnienia krwi

- zapis fal mózgowych (EEG) osoby znajdującej się pod wpływem LSD-25 przypomina stan pobudzenia i niepokoju

- rozszerzenie źrenic i silne poty to dodatkowe objawy fizyczne pojawiające się przy zatruciu LSD


Informacje zaczerpnięte z Masz problem z narkotykami? Zaglądaj!Na PS 1 wyszło naprawdę kilka dziwnych, niepokojących i ryjących ,,beret'' dzieł. 

Czas byś odkrył, co jest po drugiej stronie...


W tym programie odwiedzimy psychodeliczny świat marzeń. LSD, to przede wszystkim psychodelik ,,poprawiający'' naszą percepcję w ogląd rzeczywistości, stosowały go takie osoby, jak Steve Jobs, Allen Ginsberg i cała zgraja hippisów z przełomu lat 60' i 70'.W grze nie robimy nic innego, jak eksplorujemy przestrzeń dotykając różnych przedmiotów, ścian, przemieszczając się losowo z jednego miejsca na drugie bez związku przyczynowo - skutkowego. Wszystko odbywa się jak we śnie, raz odwiedzimy człowieka, innym razem pterodaktyla, bez wyjaśnienia i logicznej korelacji. Po przemierzaniu niezbadanych wyroków LSD po zażyciu, wpadając w przepaść, powoduje wybudzenie. Zryw miokloniczny* wysyła nas do wykresu, który informuje gracza o jego stanie umysłu. Jeśli nie spotka nas urwisko, po 10 minutach zwiedzania cudzych majaków przenosimy się do podsumowania postępu. Następuje restart wizji i ponownie odwiedzamy hipnagogi*
Cała gra jest zlepkiem lokacji, bez ingerencji gracza. Niejednokrotnie napotkacie na powtarzające się środowisko, ale poróżnione niuansem, np. kolorem wystroju. Nie ma incepcji*, a zwieńczenie snu nie przynosi odpowiedzi. LSD: Dream Emulator zaskakuje, ale gwarantuje, że po paru minutach możecie odczuć zmęczenie spojówek, utratę szarych komórek i wszystko to, co powoduje, że sny nie dają o sobie zapomnieć. Do dziś mam obrazki przed oczami, pamięć ejdetyczna* nigdy tak mocno nie zakorkowała w moim umyśle.* Zryw miokloniczny - Podczas zasypiania w organizmie ludzkim dochodzi do licznych skurczy mięśni i drgań całego ciała. Wiele osób również doświadcza uczucia spadania, które towarzyszy procesowi przechodzenia w fazę snu i które wywołuje nagłe przebudzenie.

* Hipnagogi - Zwana jest też „półsnem” lub „przedsnem”; człowiek doświadcza jej na granicy snu i jawy. Często pojawiają się w niej zagadkowe, groteskowe, a niekiedy koszmarne wizje i omamy.

* Incepcja - Koncepcja, początek.

* Pamięć ejdetyczna - Zdolność odtwarzania złożonych obrazów, dźwięków i innych obiektów z bardzo dużą dokładnością.


0 Komentarz(e):

Prześlij komentarz