wtorek, 22 marca 2016

Piątka ulubieńców: Żywe trupy (postaci z komiksu i serialu)Krótkie zestawienie postaci, które polubiłem. Omijam wstęp, gdyż tytuł mówi wszystko za siebie. Tym razem postanowiłem wykorzystać oba media, zważywszy na to, że czytałem i oglądałem ,,Żywe trupy''. Serial był pierwszy - dopiero potem zainteresowałem się wątkiem czytelniczym, o którym nie wiedziałem, a przecież serial powstał dużo później niż komiks. Gdyby były jakieś pytania odnośnie serii - czekam na komentarze. Myślałem też o innych zagadnieniach, jak ulubione sceny z ,,The Walking Dead'', ale nie wiem czy się za to zabiorę, choć warto by było, jak już to omawiam. Macie swoje typy? - podawajcie!Komiks: 
 5. Dwight 

Prawa ręka Negana. Pojawił się stosunkowo późno, bo dopiero w siedemnastym tomie, ale jego oddanie sprawiło, że zaskarbił u Chrisa sympatię. Tragiczna postać, która lawiruje między dobrem a złem. Głęboko nienawidzi Negana za to, co mu zrobił. Zakochany w swojej Sherry, jest w stanie pozbyć się ludzi, którzy zagrażają jego lubej. Kieruje się osobistymi pobudkami, nie ryzykuje dla samego ryzyka, racjonalnie dobiera przyjaciół, nie wygaduje wszystkiego wszystkim - trzyma się swojej grupy przyjaciół, której jest pewien, że go nie zdradzą i nie wydadzą na pewną śmierć. Niepozorny taktyk, który ma jasno określony plan, czeka na dogodną sytuację, by uderzyć we wrogów. Mądry facet trzymający się na uboczu, by zanadto się nie wychylać oraz nie prowokować do ujawnienia spisków. Cicha woda brzegi rwie, co?
 4. Michonne

Zimna, stonowana, z początku zamknięta w sobie. Częściowo odsłania swoje przywary, lecz daje się lubić, gdy na to pozwala. Nieustraszona kobieta, której długi pobyt w samotności przyczynił się do ukrywania uczuć oraz emocji. Niepogodzona z przeszłością, łasa na facetów, zabijanie zombi traktuje jak zwykłą czynność domową. Niepokonana w walce na broń białą. Odważna, energiczna, zniesie każdy ból, aby zemścić się na niegodziwcach. Nigdy nie pozwala sobą pomiatać, wie czego chce i dąży do tego konsekwentnie, bez oporów. Nie hamuje się, zdaje się na własne umiejętności, nie unika relacji, które mogą jej pomóc lub zbliżyć do drugiego człowieka. Pod grubą warstwą oschłości i dystansu kryje się kobieta zdolna do kochania, gotowa ocieplić własny wizerunek, gotowa, by się uzewnętrznić. 
 3. Tyreese 

Miły facet, który potrafi zamienić się w twardego, nieustępliwego jegomościa nabijając ci kilka(naście) guzów. Rozmowny, niegłupi, nigdy nie pozwoli, abyś go znokautował czy mu ubliżał. Tyreese zna swoją wartość, więc stara się unikać zaczepek, potrafi dojść do porozumienia z innymi osobnikami. Nie chce być niczyim wrogiem, nie toleruje najeżdżania na jego osobę, dba o rodzinę i ludzi, którzy chcą budować wspólne dobro. Silny i czuły na przemian, w zależności od sytuacji, w której się znajduje. Człowiek, z którym lepiej nie zaczynać, ponieważ sprawdza się jako towarzysz. Ufny, o niezachwianej równowadze psychicznej, jednak groźny, gdy ktoś krzywdzi jego bliskich. Potrafi zaskoczyć i stać się nieprzyjazny dla otoczenia. 
 2. Carl Grimes

Jeszcze ,,dzieciak'', ale wyrastający na charakterną osobowość. Prawdziwy twardziel, który pomimo młodego wieku zachowuje zimną krew, gdy wymaga tego sytuacja. Przywiązany do ojca, ale nie na tyle, by nie mieć własnego zdania i ryzykować własnym życiem. Potrafi przekuć wady w zalety. Jego pochopność bywa źródłem kłopotów i rozczarowania, a jednocześnie jest chlubą kształcącego się charakteru - Carl nie boi się dorosłych, w świecie, w którym śmierć zbiera sute żniwo zdaje się go tylko umacniać niż poniżać czy osłabiać. Radzi sobie w grupie, ale nie głupieje, gdy jest sam - oddany samemu sobie, bez pomocy. To, co za nim przemawia, jest fakt, że złe rzeczy, które mu się przytrafiły wymienił na twarde, niezachwiane postępowanie oraz podbudowało jego aurę wojownika. Czasem trudny w relacjach, ale szykuje się na nowego przywódcę - chce być jak jego ojciec, Rick Grimes.
 1. Andrea 

Najlepszy strzelec wyborowy w historii serii ,,Żywych trupów'' (celny strzał w głowę to niemal wizytówka tej kobiety). Najbardziej skuteczna w działaniu (zabiła prawie dwa razy więcej oponentów niż główny protagonista - Rick Grimes). Zaraźliwa optymistka, zaradna, silna i opanowana. Potrafi dobierać sobie partnerów - przypadkowa miłość w jej wypadku nie istnieje. Gotowa do boju w każdej druzgoczącej chwili. Potrafi namieszać w szeregach wrogich oddziałów. W sytuacjach podbramkowych (ekstremalnych) jest podwójnie niebezpieczna. Na jej korzyść przemawia jasność przekazu, nie fałszuje i podtrzymuje swoich ukochanych na duchu.

Serial:
   5. Jessie Anderson

Rozbudowana postać względem komiksu. Jest śliczna, sympatyczna i potrafi sprostać wyzwaniu. Jest czuła, opiekuńcza, traktuje mężczyzn jako wsparcie (co nie jest żadną wadą) - oddając siebie w ramiona innemu, gdy ktoś na to zasłuży. Kocha swojego syna, ma dobre relacje z sąsiadami, nie zdradza ukochanych, potrafi przetrwać, mimo że jest delikatna z natury. Niekonfliktowa, znosi krzywdę cierpliwie, stara się wyjść z twarzą w każdej sytuacji. Ciężko ją za cokolwiek winić, ponieważ nie chce, by komuś stało się coś przykrego. Bardziej dba o bliskich niż o siebie. Uwielbiam ją zarówno w serialu, jak i w papierowym wydaniu. 
   4. Hershel Greene

Moralny pan, dobroduszny, rozsądny i ekonomiczny. Stawia na rozum niż na siłę. Świat się zmienił, ale nie on. Pozostał człowiekiem honoru, który potrafi gospodarować emocjami. Oddany ojciec, kompan i autorytet. Radzi sobie z niebezpieczeństwami, poratuje dobrą radą, podzieli się wiedzą i swoim doświadczeniem. Wiek robi swoje, ale trzyma formę, nie dając sobie naskoczyć na głowę młodszym rocznikom. Z początku gbur i nieufny dziad, z czasem zmienił się w opiekuna drużyny, stając się częścią większej społeczności. Nie wiem, kto mógłby go nie polubić.
  3. Daryl Dixon

Z jednej strony gościa nie cierpię - bo jest nieśmiertelny. Nie doznaje dotkliwych szkód na ciele. Ale, jest zasadnicze ale. Ma śmiercionośną kuszę, wozi się motocyklem, kobiety go uwielbiają, jest doskonałym łowcą, potrafi znieść samotność i ma charakterystyczny typ urody, który zawsze jest lepszy niż jakaś tam pospolita twarz. Urodzony terminator, stworzony do likwidacji i ochrony innych ,,pasażerów'' w grupie. Niezachwiana postawa, niezliczona ilość zabitych sztywniaków, kozak nad kozakami. Muszę dodawać więcej? Jego pozycja w serialu jest nie do podważenia. Numer jeden, jeśli chodzi o to, kto przetrwa w świecie opanowanym przez zombi. 
   2 . Paul ,,Jesus'' Monroe

Prawdziwy Jezus. Czyni cuda, np. wychodzi z zamkniętego pomieszczenia bez informowania kogokolwiek z zewnątrz, wtargnięcie do czyjegoś mieszkania uchodzi mu płazem, traktując jako drobnostkę - bez wzbudzania podejrzeń, nie dając się zauważyć. Komunikatywny, przyjaźnie nastawiony, nie zamierza wchodzić w niepotrzebne konflikty, gdy może załatwić sprawy pokojowo. Do perfekcji opanował sztuki walki, ciężko go zranić, gdyż wykazuje się sprytem i niezachwianą wiarą w nietykalność. Ma czysty umysł (w tym sensie, że nie dodaje oliwy do ognia, kieruje się drogą rozsądku, nie porywczością lub ukrytymi pobudkami). Bardzo zbliżona postać do komiksu, tyle tylko, że robi więcej fantastycznych sztuczek, które słusznie mogą go mianować ksywką ,,Jesus''.
   1. Michonne 

Ponownie niezachwiana kobieta, jej bronią jest katana, która budzi pogrom zarówno wśród żywych, jak i umarłych. Otwarta dla przyjaciół, potrafi korelować pomiędzy dobrocią a okrucieństwem. Kontroluje strach, nie potrzebuje towarzystwa, żeby przetrwać, choć lepiej się czuje w gronie. Ma wyraźny charakter wojowniczki na śmierć i życie. Jej seksualność nie jest rozbuchana, jak w komiksie, raczej cechuje ją większy spokój i powściągliwy język. Nigdy nie unika konfrontacji, gdy nadarzy się okazja, umarlaki nie robią na niej żadnego wrażenia, stanowią łatwy cel. Jej osobowość nie ulega drastycznej zmianie, wciąż stanowi mocną podporę drużyny. Małomówna, konkretna, radząca sobie z przeciwieństwami losu.

0 Komentarz(e):

Prześlij komentarz