piątek, 9 sierpnia 2013

Ulubieni twórcy gier: Ranking 45 - 41

Ulubieni twórcy gier, to zestaw programistów, projektantów, reżyserów, scenarzystów i producentów, którzy znacząco odbili się na tym, jak postrzegam gry komputerowe i konsolowe. Są to osoby, które mi zapewniają rozrywkę, podkręcają emocje, zaskakują projektem poziomów, świadczących o ich wyjątkowej wyobraźni. Lubię, gdy dostarczają mi godnej uwagi historii i bohaterów, którymi mogę pokierować. Czas przedstawić Wam ranking moich ulubionych twórców gier.

Wyróżnienie drugie dla: Toru Iwatani (projektant)Powód za wyróżnienie: Stworzył bodaj najpopularniejszą grę w dziejach. Mowa oczywiście o Pac - Man(ie). Ta drobna kuleczka, która zjada duszki i owoce, to prosty przykład, jak łatwo stworzyć grywalną grę. Mam ją nawet na telefonie, czasem odpalam na chwilę, powracam do niej, raz na jakiś czas.                                  

                                        Zawsze mnie to bawi ;)


                                
                                     45. Al Lowe (projektant)
Najlepsze dzieło: ,,Larry 7: Miłość na fali''

Inne ciekawe tytuły: ,,Police Quest I'', ,,King Quest III''

Powód, dla którego jest na liście: Za największego nieudacznika wśród podrywaczy i za ten humor, który nam towarzyszy w podbojach Larry'ego. Gry, które ociekają testosteronem. Nawet w mniej ważnych dziełach nie może brakować kobiet ;)


Ktoś tutaj przesadził z kobiecymi atrybutami :)
44Chris Taylor (projektant, przedsiębiorca)
Najlepsze dzieło: ,,Dungeon Siege 2''

Inne ciekawe tytuły: ,,Supreme Commander'', ,,Total Annihilation''

Powód, dla którego jest na liście: Wymagające strategie, dla najbardziej tęgich głów. Masz w sobie przywódcę stada? Jego gry idealnie pasują na dłuższe posiedzenia. Jeśli nie masz głowy do planowania, analizowania pola walki, odpuść sobie, nie sprostasz zadaniu. Taylor dał się też poznać, jako ekspert od rodzaju gier hack & slash.

43. Atsushi Inaba (producent)
Najlepsze dzieło: ,,Okami''

Inne ciekawe tytuły: ,,Viewtiful Joe'', seria ,,Phoenix Wright'', ,,Vanquish''

Powód, dla którego jest na liście: Producent wielu ciekawych tytułów, zaskakujący nas najczęściej formą.
 ,,MadWorld'', to jeden z najbardziej krwawych gier na konsole jawnie inspirowaną filmem ,,Sin City''. ,,Okami'', to dzieło oparte na starojapońskiej sztuce malarskiej sumi-e. ,,Phoenix Wright'', to spec od spraw kierowanych do sądów. Pierwszy Japończyk na liście.

                            42. David Jaffe (projektant)
Najlepsze dzieło: ,,God of War 2''

Inne ciekawe tytuły: seria ,,Twisted Metal'', ,,God of War''

Powód, dla którego jest na liście: Wg serwisu IGN, ,,God of War', to najlepsza gra na PS2, zaś ,,Twisted Metal: Black'' uplasował się na miejscu dziewiątym. To chyba wystarczająca rekomendacja, by sięgnąć po jego dzieła. Kto zresztą z Was nigdy nie marzył o pozbyciu się greckich bogów? A może marzyliście o jeździe, w której zapominasz o prawach fizyki?


41. Sid Meier (programista, projektant)

Najlepsze dzieło: ,,Civilization''

Inne ciekawe tytuły: ,,Railroad Tycoon'', ,,Sid Maier's Pirates'', ,,Magic: The Gathering''

Powód, dla którego jest na liście: Nie mogło go zabraknąć na mojej liście. Jedna z najważniejszych postaci w tej prężnie rozwijającej się dziedzinie przemysłu. Innowator, dla wielu graczy stworzył najlepszą strategię ever (po angielsku, to lepiej brzmi). Prawdziwy artysta na tle wielu wyrobników. Przykład programisty, gdzie nazwisko napędza marketing.


0 Komentarz(e):

Prześlij komentarz