sobota, 10 sierpnia 2013

Ulubieni twórcy gier: Ranking 40 - 36

   Ulubieni twórcy gier, to zestaw programistów, projektantów, reżyserów, scenarzystów i producentów, którzy znacząco odbili się na tym, jak postrzegam gry komputerowe i konsolowe. Są to osoby, które mi zapewniają rozrywkę, podkręcają emocje, zaskakują projektem poziomów, świadczących o ich wyjątkowej wyobraźni. Lubię, gdy dostarczają mi godnej uwagi historii i bohaterów, którymi mogę pokierować. Czas przedstawić Wam ranking moich ulubionych twórców gier.

                    40. Jonty Barnes (programista, producent)Najlepsze dzieło: ,,Dungeon Keeper''

Inne ciekawe tytuły: ,,Black & White'', ,,Halo 3''

Powód, dla którego jest na liście: Chcielibyście wcielić się w boga i działać według własnego uznania? W ,,Black & White'', to wy zadecydujecie o bezpieczeństwie ludzkości. Pamiętaj jednak, jeśli ludzie nie będą od Ciebie dostawać znaków i pomocy, wyznawcy odwrócą się. Przestaną wierzyć, w Twoje istnienie. W ,,Dungeon Keeper'' możemy dokopać dobrym bohaterom. Zło jest w końcu pociągające?

                            


                            


                            


39. Bill Roper (producent)


Najlepsze dzieło: ,,Diablo 2''

Inne ciekawe tytuły: ,,Warcraft II'', ,,StarCraft'', ,,Star Trek Online''

Powód, dla którego jest na liście: Producent, który dał światu jedne z najlepszych gier, jakie krążą po globusie. Diablo 2 największy pożeracz czasu, ubijanie potworów nigdy wcześniej, ani później nie było tak zajmujące. ,,StarCraft'', jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii, szczególnie w Korei Południowej, gdzie gracze biorą udział w meczach w lokalnej telewizji!


                              
               
                         


                         

38. Tood Howard (projektant, reżyser, producent)


Najlepsze dzieło: ,,The Elder Scrolls: Skyrim''

Inne ciekawe tytuły: seria ,,The Elder Scrolls'', ,,Fallout 3''


Powód, dla którego jest na liście: Za serię, która ukształtowała na nowo gatunek RPG. Nie musisz gnać za głównym wątkiem, Elder Scrolls pozwala Ci na zdecydowanie więcej. Liczne wątki poboczne, rozmowy z wieloma NPC - bohaterami niezależnymi, możesz zostać rycerzem, albo porzucić własne przeznaczenie i założyć dom, pracując jako drwal?! :) Podobno w ,,Daggerfall'' - drugiej odsłonie kultowej serii, aby zwiedzić cały świat wirtualny, potrzeba na to dwóch tygodni czasu rzeczywistego!


                             

                            


                            

37. Eiji Aonuma (projektant, reżyser)


Najlepsze dzieło: ,,The Legend of Zelda: Twilight Princess''

Inne ciekawe tytuły: Pozostają inne części Zeldy :)

Powód, dla którego jest na liście: Dzięki niemu fani Zeldy otrzymali najlepsze odsłony wg mojego i cudzego uznania. Wyreżyserował ,,Ocarina Of Time'', ,,Majora's Mask'', ,,The Wind Waker'', ,,Twilight Princess''.


                                                        36. Cliff Bleszinski (projektant)


Najlepsze dzieło: ,,Gears of War 3''

Inne ciekawe tytuły: ,,Unreal Tournament'', ,,Jazz Jackrabbit''

Powód, dla którego jest na liście: Protagonista odpowiedzialny za pojawienie się systemu osłon podczas odstrzału, tzw. przylepianie się do ścian. Opowiadane historie dzieją się w przyszłości. Przesłonięte wojną - włączając w to obce istoty. ,,Gears of War'', to obecnie jedna z najmocniej rozpoznawalnych marek na rynku. Cliff stworzył dla mnie ulubioną grę toczącą się w sieciowych potyczkach. Do dziś, po nocach gram ze znajomymi w pierwszego ,,Unreal Tournament''.
                            


                           

0 Komentarz(e):

Prześlij komentarz