piątek, 20 grudnia 2013

Kultowe sceny - Zapach kobiety*Tango – taniec towarzyski pochodzący z Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju. Tango jest także rodzajem muzyki. Obecnie istnieje wiele form tanga, zarówno muzycznych jak i tańca – tango argentyńskie (i jego odmiany tango vals, tango nuevo,milonga), tango amerykańskie, tango fińskie, tango międzynarodowe.

Film Zapach kobiety stał się rozpoznawalny za pomocą jednej sekwencji. Owszem jest więcej scen, które zachodzą w pamięć, ale ta jedna chwila, gdy Al Pacino w roli niewidomego Franka podrywa młodszą od siebie kobietę i tańczy z nią w czuły, intymny i zmysłowy sposób, powoduje, że sam mam ochotę zaprosić śliczną pannę na bal.


Charakterystyczny układ sceniczny, muzyka Carlosa Gardela, hipnotyzujący Al Pacino i Anwara pełna wdzięku i kobiecości sprawia, że mogę ich oglądać kilka razy pod rząd. Chętnie się do tego wraca po latach, a przy tym poznajemy podstawowe kroki w nauce romantycznego tańca. 

Ci, których zauroczy poniższa scena zawarta w linku, zakładam, że skuszą się na pełnometrażowy seans. Serdecznie zapraszam.

0 Komentarz(e):

Prześlij komentarz